یراق آلات کابینت


یراق دات کام 27 خرداد 1398 دقیقه مطالعه
iOS 14

امروز میخوام در این مقاله یراق دات کام درباره یراق آلات کابینت و آشپزخانه صحبت کنم
در این مقاله می‌آموزیم یراق آلات کابینت و آشپزخانه چیست و چه کاربردی دارد

یراق آلات کابینت ، وسایل کاربردی تزئینی هستند که کابینت سازان برای زیبایی به کابینت ها نصب می کنند. حتی ساده ترین کابینت ها را هم می توان با استفاده از ریل و دسته و دستگیره های زیبا و جالب توجه، تزئین کرد و نمای خوبی به آنها بخشید.

یراق آلات کابینت از دو جهت مصارف زیادی در صنعت کابینت سازی دارند: نخست برای انجام کاربرد تعریف شده آن یعنی کشیدن کشوها و باز و بسته کردن درب های کابینت ، دوم جهت افزودن زیبایی به کابینت ها و در نتیجه به آشپزخانه.

هنگامیکه می خواهید اقدام به خرید یراق آلات کابینت های آشپزخانه کنید، صرفا” جنبه زیبایی و نمای آن را نباید در نظر بگیرید. انتخاب یک دستگیره بسیار زیبا و ظریف که در عمل به هیچ کار نیاید و در هنگام باز و بسته کردن درب کابینت ها و کشیدن کشوها، از فرط ظرافت بشکند، هیچ فایده ای ندارد. مضافا” به اینکه نصب یراق آلات بدون توجه به جنس، رنگ، طرح و مدل آن نیز، کاری عبث خواهد بود.

یک طراح ورزیده باید مطابق با سبک کلی آشپزخانه از کلاسیک گرفته تا مدرن، دستگیره ها، لولاها و ریل ها را انتخاب کند. بنابر این بحث خرید این وسایل بدون توجه به کل مجموعه ای که در آن قرار خواهد گرفت، کار درستی نمی باشد.

مطلب دیگر، هماهنگی رنگ و جنس تجهیزات آشپزخانه با دستگیره کابینت ها است، همانطور که قبلا تأکید کردیم “هماهنگی” حرف اول را در دکوراسیون داخلی منزل می زند. مهم نیست وسایل منزلتان از گرانترین برند ها انتخاب و خریداری شده باشد یا با اجسام دست دوم تجهیز شده باشد، مهم این است که کلیه وسائل در هر نقطه از خانه با هم هماهنگ باشند. در آشپزخانه نیز این هماهنگی را باید بین رنگ و جنس دستگیره کابینتها، رنگ روکش کابینت ها و رنگ و جنس وسائل برقی موجود در آشپزخانه، مانند قهوه جوش، غذاساز، توستر و …، که ممکن است تمام استیل، لعاب سفید یا رنگی باشد، برقرار کنید. انجام این هماهنگی ها ممکن است در بدو امر کار مشکلی بنظر برسد، اما اینطور نیست اگر قبل از هر خرید، یا تغییر دکوراسیون ایده ی کلی از نتیجه کار در ذهن داشته باشید از همان ابتدا هدفمند عمل می کنید و درحین کار با مشکل مواجه نخواهید شد و از نتیجه کارنیز راضی خواهید بود.

علاوه برنصب یراق آلات مناسب که نقش مؤثری در زیبایی و افزایش نورآشپزخانه دارد، استفاده از آینه نیز در آشپزخانه، به ایجاد نور و فراخی فضا کمک می کند. موضوعی که اکثرا” آن را نادیده می گیرند. بله جای آینه، در آشپزخانه هم می تواند باشد.

نکته آخر، توجه به تفاوت موضوع هماهنگی و بحث یکسان بودن است. در بعضی موارد آنقدر که تضادها در ترکیب، مکمل هم هستند، همسانی ها آن انعکاس لازم را ندارد و اینجاست که حضور یک دکوراتور برای بدست آوردن نتیجه مطلوب، در طراحی، ساخت و اجرای کابینت های آشپزخانه، تهیه تجهیزات آشپزخانه و پوشش دادن کابینت ها با انتخاب یراق آلات مناسب، الزامی می نماید تا مجموعه ای هر چه هماهنگ تر و چشم نوازتر به رخ کشیده شود

برچسب‌ها :