چگونه از دستگیره کابینت نگهداری کنیم؟


یراق دات کام 29 مهر 1398 دقیقه مطالعه
iOS 14

یراق کابینت 

دستگیره کابینت یکی از دسته یراق آلاتی است که در دسته یراق و ساخته های فلزی، پلاستیک و … قرار می گیرد. این ابزارها در منازل، ادارات، سازمانها و … برای کابینت و به طور مشترک برای کمدهای دیواری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند. یراق کابینت به مرور زمان در اثر استفاده و گذشت زمان ظاهر اولیه خود را نداشته باشند. برای این منظور شما باید فکری به حال آنها کنید و ظاهر آنها را جلا دهید، حال ممکن است ظاهر آنها بر اثر آلودگی های جوی و یا دست های آلوده کثیف شده باشد و یا دچار کهنگی شده باشند. برای اینکه ظاهر آنها نو شوند شما راهکارهای متعددی دارید که در اینجا ما به چند مورد به صورت خلاصه اشاره خواهیم داشت.

چگونه از دستگیره کابینت نگهداری کنیم؟

دستگیره کابینت از دسته یراقی است که تا حدودی بیش از سایر یراق ها دچار آلودگی و جرم می شود. جرم موجود در آشپزخانه به مرور بر روی دستگیره ها و دیگر  یراق ها می نشیند و ظاهر آنها به مرور شما را ناراحت می کند. برای اینکه دستگیره کابینت ظاهر خوبی داشته باشند و علاوه بر آن تعمیر شوند، باید آنها را ابتدا باز کنید و از کابینت خارج کنید.

دستگیره کابینت
دستگیره کابینت

سپس دستگیره کابینت  در محلول آب و مایع شوینده قرار دهید با یک برس نرم روی‌ آن بکشید تا جرم های دستگیره به صورت کام پاک شود. باز کردن دستگیره از کابینت به این دلیل هست که محل اتصال پیچ ها خود جرم زیادی دارد و برای بهتربودن و تمیز بودن کار بهتر است که آنهای باز کنید.بعد از اینکه با برس و محلول شوینده دستگیره کابینت را تمیز کردین با یک پارچه آنها خشک کنید بهتر است که زمان کمی دستگیره با محلول شوینده در تماس باشد تا عمر دستگیره کم نشود. برای تمیز کردن دستگیره کابینت سعی کنید همیشه از کابینت باز نکنید باز و بسته کردن زیاد دستگیره کابینت باعث بزرگ شدن سوراخ پیچ آنها می‌شود و عمر کابینت شمارو کم میکنه.

تمیز کردن دستگیره کابینت
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*