قفل برقی


یراق دات کام 13 اسفند 1396 دقیقه مطالعه
iOS 14

قفل برقی انواع محتلفی دارد که باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد

یکی از عواملی که در انتخاب قفل برقی نقش حیاطی دارد و غالبا خریدار از آن غافل است ضد آب بودن آن است البته در حال حاضر تمامی قفل برقی ها که توسط شرکت ها کارخانه های قفل برقی تولید و پخش می شوند حداقل مقاوم به آب هستند. قفل برقی چون در شرایط محیطی بیرونی معمولا استفاده می شود بسیار مهم است که مقاوم به آب باشند.

قفل های برقی در دو نوع کلی ساده و اصطلاحا کله گاوی تولید می شود که هر دو از نظر کارکرد یکسان هستند.قفل های برقی معمولا در دو حالت زبانه ساده و زبانه میله ای در بازار موجود می باشند.

قفل برقی کله گاوی

قفل برقی کله گاوی

در نوع زبانه ساده زبانه ای مانند مکعب که می تواند برنجی یا سربی و حتی آهنی باشد به مقابلی در که در چهارچوب و یا لنگه ی مقابل قفل برقی متصل است گیر کرده و باعث بسته ماندن در می شود.

در قفل برقی میله ای مقابلی قفل برقی دارای میله ای می باشد که زبانه ای کلنگی شکل قفل برقی به آن گیر کرده و درب را بسته نگه می دارد.

از نظر امنیت بسیار مشکل است که بتوان آنها را دسته بندی کرد ولی در مدل قفل برقی کله گاوی چون کل قفل توسط قاب پلاستیکی مشکی رنگی پوشیده شده شاید یک مرحله از نظر امنیت بهتر باشد ولی از نظر مکانیزم قفل برقی بسیار مشکل می توان آنها را طبقه بندی کرد.

قفل برقی چون معمولا در درب های عمومی ساختمان مانند درب حیاط و درب خیابان نصب می شوند باید دارای کلید های متعددی باشند که معموال ۵ کلید و ۱۰ کلید می باشند و کلید های قفل برقی گاها کلید معمولی و کلید کامپیوتری میباشند .

قفل برقی

قفل برقی

مانند دیگر یراق آلات که فلز برنج بهترین فلز به کار رفته در آنها می باشد بهترین کیفیت قفل برقی هم دارای زبانه ها و مکانیزم برنجی می باشند

قیمت قفل برقی از ۹۰ هزار تومان به بالا می باشد.

قفل برقی در حقیقت همان قفل حیاطی معمولی است که منبع تغذیه و مکانیزم باز کننده در در خود قفل برقی تعبیه شده است و دیگر نیازی به آنها نیست.

برچسب‌ها :