شناختی بر پیچ ام دی اف MDF


یراق دات کام 20 خرداد 1399 3 دقیقه مطالعه
iOS 14

“پیچ ام دی اف” 

چوب ام دی اف از ‍ضایعات و خرده چوب های دیگر  و ترکیبی از رزین و فشار  درست می‌شوند. چوب MDf بیشتر در دکوراسیون‌های داخلی و کابینت آشپزخانه استفاده دارد. دلیل این استفاده بخاطر وزن کم این مدل چوب هست

پیچ MDF” تنها در مدل چهارسو بوده از ویژگی این پیچ ساق بلند و رزوه عمیقی دارد و نسبت یه سایر پیچ ها از سختی کمتری برخوردار هست دلیل این سختی کمتر هم به خاطر انعطاف پذیری با چوب‌های ام دی اف هست. چوب‌های ام دی اف اگر با سایر پیچ ها بسته بشود دچار آسیب میشوند.

پیچ ام دی اف (MDF)دارای سایز زیر هست:
۱- پیچ ام دی اف ۱ سانتی متر

۲- پیچ ام دی اف ۱/۵ سانتی متر

۳- پیچ ام دی اف ۲ سانتی متر

۴- پیچ ام دی اف ۲/۵ سانتی متر

۵-پیچ ام دی اف ۲/۸ سانتی متر

۶- پیچ ام دی اف ۳ سانتی متر

۷- پیچ ام دی اف ۴ سانتی متر

۸- پیچ ام دی اف ۵ سانتی متر

پیچ‌های ام دی اف سایز ۲ سانتی متر بسیار کم استفاده هستند.

انتخاب سایز برای پیچ نسبت به زخامت MDF استفاده شده بستگی دارد. از این رو مهم هست که طول و زخمات پیچ را با اندازه، زخمات و مقاوت MDF در نظر بگیرید. در صورتی که سایز مناسب نباشه، هنگامی که پیچ وارد چوب ام دی اف می شود، شیارهای موجود روی پیچ برای جای گیری درون ام دی اف، فیبرهای فشرده  را می شکافد و می تواند به MDF فشار بیاورد و آنها را بیش از اندازه از هم جدا کند. این شکاف ضمن آسیب زدن به ام دی اف، توان پیچ ها را نیز در نگه داری ام دی اف کم می کند.

در واقع یکی از  ملزومات کار با MDF استفاده از پیچ های ام دی اف هست. این پیچ‌ها چند سالی هست که وارد بازار شدن . قیمت پیچ ام دی اف نسبت به سال های اخیر مورد تغییرات زیادی شده.  پیچ ام دی اف از آلیاژ کربن استیل که ترکیبی از کربن، آهن و برخی از فلزات مقاوم ساخته می‌شود به همین خاطر مقاوت بیشتری در زنگ زدگی دارا هست.

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*