دستگیره کو؟؟؟


یراق دات کام 20 خرداد 1397 دقیقه مطالعه
iOS 14

شاید بعضی افراد به دلیل لک شدن دستگیره یا … از دستگیره های معمولی بی زار و دستگیره مخفی خوششان بیاید…

برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه تون رو مدرن تر و مینیمالی تر به نظر بیارین راه های مختلفی وجود داره که یکی از اون ها استفاده از دستگیره های مخفی برای کابینت آشپزخانه است.

مرتب نگه داشتن آشپزخانه حتما به تواناییتون در تمیز نگه داشتن خونه مرتبط نیست. داشتن یه دکوراسیون با حداقل استفاده از وسایل در محیط اطرافتون، دکوراسیون آشپزخانه تون رو قبل و بعد از آشپزی هم مرتب نشون بده. برای مثال وقتی صحبت از انتخاب تجهیزات آشپزخانه میشه بهتره گزینه هایی رو انتخاب کنیم که آشپزخانه ما رو کمتر شلوغ به نظر بیارن. دستگیره ها خیلی کاربردین اما ضروری نیستن. حتی کابینت های آشپزخانه های سنتی هم می تونن بدون دستگیره باشن. تا وقتی که دستگیره های مخفی هستن تا آشپزخانه ما رو مدرن تر و مرتب تر نشون بدن چرا نباید از اونا استفاده کنیم.

سه نوع مختلف از دستگیره های مخفی که کاربرد بیشتری دارن رو در این مقاله براتون آوردیم:

PUSH LATCHES (دستگیره مگنتی-مکانیکی)

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

این نوع از دستگیره های مخفی، داخل کابینت آشپزخانه شما نصب میشن. Push Latches یک ابزار مکانیکی یا آهن ربایی است که که به شما این امکان رو میده که با فشار دادن در کابینت، اون رو به راحتی باز کنید. فنری که در این وسیله وجود داره باز میشه و در رو برای شما باز می کنه. هیچ ابزاری رو روی کابینت نمی بینیم و این ابزار داخل کابینت وصل میشه. این نوع دستگیره مخفی برای هر نوع کابینتی قابل استفاده و کاربردیه. در آشپزخانه ای که در این تصویر می بینید، کابینت های بالایی از Push Latches استفاده شده. همانطور که می بینید چیزی در قسمت جلویی کابینت دیده نمیشه و این وسیله در داخل کابینت نصب شده است. Push Latches در قسمت بیرونی کاملا پنهان هستند.

دستگیره های یکپارچه :

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

در کابینت با دستگیره های یکپارچه، یک شیب درونی روی درب کابینت وجود دارد. دستگیره ای در این مدل وجود ندارد و دستگیره همان شیبی است که در قسمت درونی در ایجاد میشه که در واقع جایی برای دست هست تا با استفاده از اون درب کابینت رو به سمت خودتون بکشید و باز کردن در با استفاده از اون انجام میشه. این شیبی که در این طراحی روی در ایجاد میشه، فضایی پنهانی و کاربردی روی درب کابینت یا کشو ایجاد می کنه که هیچ شلوغی به آشپزخانه شما اضافه نمی کنه. شما اگر دوست داشته باشید می تونید قسمت بالایی از کابینت های پایینی و قسمت کناری و پایین کابینت های بالایی رو با رنگ یا نوار فلزی، بیشتر نمایان کنید. در کابینت های بلوطی که در تصویر بالا می بینید از این نوع دستگیره استفاده شده.

دستگیره های بیرونی اما مخفی:

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

این نوع دستگیره بهترین گزینه برای کابینت و کشوهای پایینی است. در واقع وقتی که باید از دستگیره استفاده کنید و نمی خواهید که خیلی دیده بشه، این دستگیره ها رو استفاده کنید. دستگیره های نقره ای به قسمت بالایی در متصل میشن و فقط یه قسمت نقره ای کوچیک از بیرون دیده میشه. بعضی از مدل های اون ها بیشتر دیده میشن و بعضی مخفی تر هستن. یکی از مدل های این دستگیره که به لبه کابینت متصل میشه خیلی کوچیک و مخفی طراحی شده. اما از همه ی مدل ها میشه به راحتی استفاده کرد و به راحتی به سمت بیرون کشیده میشن. بعضی از مدل هایی که در لبه کابینت متصل میشن خیلی کم به چشم میان و مدل هایی مخفی تر از این مدل هم وجود دارد.

دستگیره پروفیلی:

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

دستگیره کو؟؟؟ آها اینجاست...

دستگیره کو؟؟؟

دستگیره های پروفیلی نوع دیگری از دستگیره های مخفی هستن که در قسمت جلویی کشو به صورت افقی یا عمودی استفاده می شن.

برچسب‌ها :