آرام بند نام وسیله ای برای درب های منزل و محل کار است و باعث می شود تا درب ها با سرعت مشخصی بسته شوند و از خرابی درب ها جلوگیری شود.

شما می توانید با استفاده از آرام بند،به راحتی تنظیم کنید که درب ها با چه سرعتی بسته شوند و می توانید با باز و بسته کردن پیچ مخصوص سرعت آن را مشخص کنید.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به اطلاع شما در رابطه با آرام بند برسانیم تا بتوانید بهترین نوع آن را تهیه کنید.

به هنگام خرید آرامبند،با یک نصاب حرفه ای مشورت کنید و به وزن آن هم حتما دقت کنید که اگر اشتباهی آرام بند نامناسب را انتخاب کنید،باعث اختلال در باز و بسته شدن درب می کند.

ارام بند

نکات مهم برای استفاده از “آرام بند”

آرام بند جدیدی وجود دارند که در جای لولا نصب می شوند و به این آرام بندها،آرام بند لولایی می گویند،این آرام بند ها مابین دو لولا نصب می شود و یکی از مزیت های این آرامبند این است که ظاهر درب اتاق و یا منزل را تغییر نمی دهد و از دید شخص پنهان است و از دیگر ویژگی این مدل لولایی این است که کمتر آسیبی به خود نسبت به دیگر مدل ها می کند.

دقت کنید که روغن آرام بند می تواند تحت تاثیر دما قرار بگیرد و انبساط و یا انجماد شود،اگر چنین چیزی اتفاق افتاد کافی است پیچ تنظیم سرعت را مقداری در جهت سفت شدن و یا شل شدن حرکت دهید و سپس به روال قبل خود برگردد.

بهتر است زیاد دست به تنظیمات پیچ سرعت نزنید زیرا اگر بیش از دو بار آن را در جهت عقربه ساعت بچرخانید،مطمئنا پیچ می افتد و روغن آرامبند بیرون می ریزد.

(Visited 1 times, 1 visits today)