به هنگام خرید آرام بند، این نکات را در نظر داشته باشید!


یراق دات کام 10 مهر 1398 3 دقیقه مطالعه
iOS 14

“آرام بند” نام وسیله ای برای درب های منزل و محل کار است و باعث می شود تا درب ها کاملا بسته شوند، سرعت مشخصی داشته باشند و از خرابی درب ها جلوگیری شود.

شما می توانید با استفاده از آرام بند،به راحتی تنظیم کنید که درب ها با چه سرعتی بسته شوند و می توانید با باز و بسته کردن پیچ مخصوص سرعت آن را مشخص کنید.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به اطلاع شما در رابطه با آرام بند برسانیم تا بتوانید بهترین نوع آن را تهیه کنید.

نکات مهم …

  • به هنگام خرید آرامبند، با یک نصاب مشورت کنید و به وزن درب مورد نظرتان حتما دقت کنید که اگر اشتباهی آرام بند نامناسب را انتخاب کنید،باعث اختلال در باز و بسته شدن درب می شود.
  • جک ها در دو مدل دو مرحله ای و سه مرحله ای (دارای ضربه آخر) هستند که در حال حاضر مدل های سه مرحله ای بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.
  • اگر شما در مکانی هست که امکان آتش سوزی دارد از آرام بند های ضد حریق استفاده کنید.
  • آرام بند ها در سه نوع ریلی، بازویی و توکار هستند.
  • کشور سازنده آرام بند ها کشور های ایتالیا، کره، ژاپن، چین و ایران است.

نکات-آرام-بند

جدید ترین “آرام بند”

آرام بند جدیدی وجود دارند که در جای لولا نصب می شوند و به این آرام بندها،آرام بند لولایی می گویند،این آرام بند ها مابین دو لولا نصب می شود و یکی از مزیت های این آرامبند این است که ظاهر درب اتاق و یا منزل را تغییر نمی دهد و از دید شخص پنهان است و از دیگر ویژگی این مدل لولایی این است که کمتر آسیبی به خود نسبت به دیگر مدل ها می کند.

دقت کنید که روغن آرام بند می تواند تحت تاثیر دما قرار بگیرد و انبساط و یا انجماد شود،اگر چنین چیزی اتفاق افتاد کافی است پیچ تنظیم سرعت را مقداری در جهت سفت شدن و یا شل شدن حرکت دهید و سپس به روال قبل خود برگردد.

بهتر است زیاد دست به تنظیمات پیچ سرعت نزنید زیرا اگر بیش از دو بار آن را در جهت عقربه ساعت بچرخانید،مطمئنا پیچ می افتد و روغن آرامبند بیرون می ریزد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*