انتخاب بین قفل ساده و دیجیتالی


Modir 4 شهریور 1398 دقیقه مطالعه
iOS 14

قفل هایی که هر روز با آن ها سر و کار داریم و به هنگام مسافرت،درب های خانه و حیاط را که قفل میکنیم،همگی برای یک کار ساخته شده اند و آن هم امنیت منزل و محل کار ماست!.

اکثر قفل ها برای خانه ها،آپارتمان ها و پارکینگ ها ساخته شده است و در این میان،قفل هایی برای کمد،دکوراسیون منزل و وسیله نقلیه ساخته شده اند.

قفل هایی که برای حیاط و پارکینگ ساخته شده اند،از مهمترین قفل ها هستند و امنیت خانه و یا مجتمع را افزایش میدهند.

این قفل هایی که شما باز و بسته شان میکنید،از ورود غیر مجاز به مکان هایی که قفل زده شده است،غیر ممکن می سازد و از اتفاقاتی مانند سرقت و دزدی جلوگیری میکند.

نمونه قفل دیجیتال
نمونه قفل دیجیتال

انواع مختلف قفل ها و کاربرد آن ها

قفل ها انواع مختلفی دارند،قفل ها اکثرا ساده و یا دیجیتالی هستند.

مطمئنا شما تا به حال با قفل های ساده کار کرده اید و خوب میدانید منظورمان از قفل های ساده که بسیار استفاده میشود چیست،قفل های دیجیتالی نیز با استفاده از کلید در دست،شما میتوانید در قفل پارکینگ و یا درب منزل را باز کنید.

البته همیشه قفل های دیجیتالی کلید دار نیستند،برخی از قفل ها به گونه ای پیشرفته هستند که شما میتوانید با مراجعه به درب پارکینگ و یا منزل،با وارد کردن کد رمز بر روی قفل دیجیتال،شما میتوانید به آن مکان وارد شوید.

هر کس که بخواهد به آن مکان وارد شود،هر چند نفر که باشد،باید از رمز آن اطلاع داشته باشد،که این روش میتواند در نوع خودش،خطرناک باشد!.

هر کدام از اتاق های منزل شما،در صورت داشتن درب،میتواند به قفل مجهز شود و برای ورود آن باید کلید قفل در دست داشت.

برای درب های منزل،بهتر است از قفل سوئیچی استفاده شود،زیرا شما به راحتی با کلید انداختن میتوانید وارد منزل شوید.

برای دکوراسیون منزل نیز قفل های غلطکی پیشنهاد میشود.

برچسب‌ها :