از بین بردن رنگ روی دستگیرها


یراق دات کام 1 آبان 1398 دقیقه مطالعه
iOS 14

پاک سازی رنگ از روی دستگیره در

دستگیره در یکی از قسمت های مهم یک در می باشد که به شما برای راحت تر باز و بست کردن در کمک می کند. حال دستگیره در می تواند در شکل ها و جنس های مختلف در بازار عرضه شود، از جنس برنجی گرفته تا دستگیر در استیل، برخی از یراق آلات به خاطر ظاهر براق و یکدست آنها، زودتر لک ها در آنها دیده می شوند. گاهی نیز بر اثر عجله در رنگ آمیزی، قسمتهایی از آنها را نیز رنگ کنید. هر چند در چنین مواردی توصیه می شود ابتدا دستگیره در باز شود و سپس رنگ آمیزی صورت گیرد اما در صورتی که چنین کاری را انجام نداده اید، نگران نباشید ما به شما کمک می کنیم آثار آن را پاک کنید. روشی که در نظر داریم در اینجا به شما آموزش دهیم به بعضی وسایل نیاز دارد  از قبیل:

  • یک ظرف
  • گرمای اجاق گاز
  • انبر 

آغاز روند پاک سازی رنگ از روی دستگیره در

قدم نخست در این روش این است که یک ظرف قدیمی را بدون درب پر از آب کنید و بر روی اجاق گاز قرار دهید. پس از آنکه جوشید، دستگیره در را که از قبل باز کرده ایم در آن قرار می دهیم. سپس شعله را کم می کنیم و می گذاریم با شعله کم بجوشد. اکثر دستگیره ها تنها با خیساندن در آب جوش به مدت 24 ساعت، رنگ از آنها جدا می شود اما در مواقعی که به خوبی رنگ پاک نمی شود، بهتر است آن را در آب بجوشانید.

از بین بردن رنگ روی دستگیره

همانطور که گفتیم با توجه به نوع ضخامت رنگ، این روش می تواند از یک ساعت تا یک شب طول بکشد. بهتر است برای انجام این روش از ظرفی که برای پخت و پز خود استفاده می کنید، استفاده نکنید. زیرا این کار می تواند موجب مسمومیت با سرب و مواد دیگر می شود. 

از بین بردن رنگ روی دستگیره

همانطور که در تصویر میبینید، رنگ قدیمی زیادی به این دستگیره در نچسبیده بود و ما توانستیم به سرعت رنگ را از روی آن پاک کنیم. رنگ بعد از یک ساعت از دستگیره جدا می شود. قدم بعدی این است که با استفاده از یک انبر آن را از آب داغ خارج کنی و زیر آب سرد بگیرید. در صورتی که رنگ در برخی قسمت ها باقی مانده می توانید ان را به کمک دست بکنید، رنگ در این حالت به راحتی و مانند یک لایه از روی دستگیره در جدا خواهد شد.

از بین بردن رنگ روی دستگیره

همانطور که در تصویر زیر می بینید این روش به خوبی عمل می کنید و اکثر اشخاص و حتی نقاشان از این روش استفاده می نمایند، زیرا با کمترین امکانات می توانید به بهترین نتیجه برسید.

از بین بردن رنگ روی دستگیره
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*