ارام بند – آرام بند


یراق دات کام 13 اسفند 1396 دقیقه مطالعه
iOS 14

در مورد ارام بند ها یا فنرهای در یا جک در بیشتر بدانیم.

ارام بند ها در انواع مختلفی و در کشورهای مختلفی تولید می شوند. برخی آرام بندها از نوع ارام بند های ریلی برخی ارام بندهای بازویی تولید می شوند در دو مورد مشابه با فنر های مشابه و مکانیزم مشابه ارام بند ریلی ضعیف تر از آرام بند های بازویی هستند.

هر دوی ارام بند ها توسط فنری که در داخل آنها موجود می باشد در ها را می بندند و قدرت ارام بند به طور مستقیم به قدرت فنر و یا بهتر بگوییم شماره و یا سایز فنر بستگی دارد.

ارام بند ریلی

ارام بند ریلی

فنرهای بازویی یا ارام بند های بازویی خود انواع مختلفی دارند. برخی از ارام بند ها اصطلاحا ارام بند های سه زمانه و یا سه مرحله ای هستند که می توان از آنها برای بسته شدن درب هایی که قفل برقی دارند استفاده کرد.

ارام بند بازویی

ارام بند بازویی

سیستم کار ارام بند های سه مرحله ای یا اصطلاحا ضربه زن به این نحوه است که در را در سه مرحله می بندد که باعث می شود در مرحله ی آخر که در به چهار چوب نزدیک می شود و در حدود ۱۰-۱۵ درجه مانده که در بسته شود با ضربه ای درب را می بندد که در از فشار ناشی از این ضربه که صدای بلندی هم تولید نمی کند از پس قفل برقی برآمده و در مطمئنا بسته می شود.

ارام بند ها اکنون در کشور های محتلف دنیا از جمله ایتالیا و چین و آلمان و … و در رنگ های مختلف تولید می شود.

تنظیم فنر آرام بند

تنظیم فنر آرام بند

انتخاب جک های در ارام بند به وزن در و عرض آن دسته بندی میشود.

ارام بندها معمولا تا ۶۰ کیلو با عرض ۱۱۰ و ۶۰ تا ۸۰ و ۸۰ تا ۱۲۰ و از ۱۲۰ تا ۱۶۰ و از ۱۶۰ کیلو به بالا تقسیم می شوند که البته از وزن ۱۲۰ به بالا مرسم نیستند و بسیار کاربرد کمی دارند.

نصب ارام بند

نصب ارام بند

در انتخاب ارام بند به نکاتی که گفته شد توجه کنید و حتما با کارشناسان یراق در مورد انتخاب آن صحبت کنید

برچسب‌ها :